I ty możesz zostać mistrzem w udzielaniu pierwszej pomocy

Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku: na drodze, podczas urlopu czy nawet w pracy. Dodatkowo współczesny świat niesie ze sobą wiele nowych zagrożeń, z którymi jeszcze do niedawno nie mieliśmy do czynienia. Nie wiadomo, kiedy możemy stanąć przed koniecznością ratowania zdrowia czy życia swojego lub innej osoby.

Dlatego tak ważne jest to, aby każdy z nas posiadał umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z pewnością nabędą je uczestnicy Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym „Bezpieczna Firma”.

Praktyka czyni mistrza

Teoria to jedno, ale to, co daje nam pewność, że wiedzę będziemy umieli zastosować w konkretnej sytuacji to praktyka. Od lat wiadomo, że to właśnie ona czyni mistrza – także w udzielaniu pierwszej pomocy. Dlatego uczestnicy „Bezpiecznej Firmy” po odbyciu szkoleniu z ratownictwa medycznego swoje umiejętności, pod czujnym okiem ekspertów, sprawdzą w kilkunastu konkurencjach przygotowanych przez Akademię Ratownictwa Medicover. Promujące zasady bezpieczeństwa coroczne wydarzenie „Bezpieczna Firma” dedykowane jest pracownikom firm, którzy zadania wykonują w 4 osobowych grupach. W tegorocznej edycji zmierzy się ze sobą rekordowa liczba drużyn – aż 35!

Jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego?

Konkurencje, z którymi będą się musieli zmierzyć uczestnicy tegorocznej 9-ej edycji mistrzostw nawiązują do aktualnych wydarzeń na świecie. Jak poradzą sobie uczestnicy „Bezpiecznej Firmy” postawieni w sytuacji, która będzie odwzorowaniem zamachu terrorystycznego? Tego dowiemy się w dniach 19-21 maja w Pasymiu. Przygotowane zadania sytuacyjne imponują realizmem. Zainscenizowane sytuacje wyglądają tak autentycznie, że dla obserwatorów niczym nie różnią się od tych, z którymi mogliby mieć do czynienia w prawdziwym życiu. W tej edycji będziemy próbowali odwzorować głośne wydarzenia i sytuacje terrorystyczne z ostatnich lat i miesięcy – mówi Ireneusz Urbanke, Kierownik Pogotowia i Hot-Line Medicover.

Co jeszcze czeka „ratowników-amatorów” na zawodach?

Zawodnicy będą musieli być czujni nie tylko w dzień, ale i w nocy, gdyż 2 spośród zaplanowanych konkurencji odbędą się po zmroku. Słabe oświetlenie i panujący mrok dodatkowo będą utrudniać zmagania uczestników. Wśród kilkunastu zadań, które zostały przygotowane na tegoroczną edycję, znajdą się także napad na konwój czy atak nożownika. Zawodnicy sprawdzą się także w sytuacjach, z którymi mogą spotkać się na co dzień. Dowiedzą się m.in. jak udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku, jak postępować w przypadku skaleczenia, urazu, czy złamania. Po raz pierwszy w historii „Bezpiecznej Firmy” zawodników podczas wybranych konkurencji wspierać będzie liczna grupa ratowników GOPR.

Pomyśl o swoich pracownikach

Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy to dodatkowy benefit  dla pracowników, który realnie przekłada się na poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Co więcej, zdobyte umiejętności praktyczne każdemu przydadzą się w codziennym życiu. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej to także ważny element polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) oraz budowania pozytywnego wizerunku firmy. Jako osoba odpowiedzialna za politykę personalną w Medicover doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważne jest to, aby pracownicy przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, a nabyte umiejętności mogli sprawdzić w praktyce. Od dawna wiadomo, że tylko praktyka czyni mistrza, dlatego w zawodach udział biorą także drużyny utworzone z naszych pracowników administracyjnych. Oczywiście nie walczą oni o trofea, ale uczestniczą w każdej konkurencji, zdobywając wiedzę i umiejętności, dzięki którym kiedyś być może uratują czyjeś zdrowie lub nawet życie – mówi Beata Wojciechowska, Dyrektor ds. Personalnych.

***

Informacje o tegorocznej edycji:

Data:                 19-21 maja 2016
Miejsce:             Ośrodek KALWA w Pasymiu (Mazury)
Start:                 czwartek, 19 maja, 9:30 – uroczyste rozpoczęcie zawodów

                          pierwsze zadanie rozpoczyna się ok. 10:30

Wydarzenie jest otwarte dla mediów

Do rywalizacji staną drużyny pracowników: Amica Wronki, Kompania Piwowarska, Constantia Teich Polska, Bridgestone Poznań, Keller Polska, Smurfit Kappa, Vestas-Poland, Timken Polska, Arctic Paper Kostrzyn, Intertoll Polska, Kaufland Polska Markety, McKinsey EMEA Shared Services, TI Poland, LM Wind Power Blades, Ferrero Polska, Idea Bank, Unilever Polska, Newell Poland Production, General Motors Poland, SKF Polska, QIAGEN Business Services, Samsung Electronics Poland Manufacturing, JTI Polska, Lidl Polska, Budimex, EMC Computer Systems Poland oraz MAN Trucks.

Sponsorem Głównym zawodów jest firma DefiMed. Pozostałymi sponsorami Paramedica Polska oraz Medline.