Jan Mineralna woda lecznicza płyn - but. 500 ml

Opakowanie

but. 500 ml

Producent

Uzdrowisko Krynicko-Popradzkie

Opis

produkt dostępny bez recepty

Refundowany

Nie

Rodzaj

płyn

Dawkowanie

Doustnie. W leczeniu: ściśle według wskazań lekarza. W profilaktyce: 500-700 ml wody 3 razy dziennie, na 30-45 minut przed posiłkiem. Pić powoli, małymi łykami. Woda powinna mieć temperaturę taką, jaką posiada na wypływie, gdyż jej ogrzanie może skutkować utratą wielu właściwości biochemicznych.
Wodę Jan można stosować w połączeniu z wodą Zuber, w stosunku 1:1 w leczeniu nieżytów nadkwaśnych oraz w stosunku 1:3 (100 ml wody Zuber : 50 ml wody Jan) w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki i przemiany materii. Celem zmniejszenia zawartości dwutlenku węgla w wodzie, mieszankę wód Zuber i Jan pijemy lekko podgrzaną w łaźni wodnej (40st.C), aby uniknąć podrażnienia śluzówki i wzmożenia działania żółciopędnego i żółciotwórczego.

Zastosowanie

W krenoterapii w celu leczenia: chorób nerek i dróg moczowych, cukrzycy, otyłości, nadczynności tarczycy, osteoporozy. W inhalacjach/płukankach w celu leczenia: przewlekłych nieżytów alergicznych górnych dróg oddechowych, paradontozy, zanikowego nieżytu śluzówek.

Dane o lekach i suplementach diety dostarcza