Gardasil

Gardasil

  1. Gardasil co to jest
  2. Gardasil stosowanie
  3. Gardasil przedawkowanie
  4. Gardasil w ciąży
  5. Gardasil a karmienie piersią
  6. Gardasil a alkohol
  7. Gardasil opinie

Gardasil co to jest

Gardasil 9 jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę. Preparat przyjmuje postać zawiesiny do wstrzykiwań, w ampułkach po 0,5 ml. Lek Gardasil postrzegany jest jako szczepionka na HPV, czyli na wirusa brodawczaka ludzkiego. W składzie preparatu znajdują się szczepy różnych gatunków wirusa, w tym szczepy 6, 11, 16 oraz 18. Wirus brodawczaka ludzkiego stwarza duże zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko kobiet. HPV u mężczyzn przebiegać może bezobjawowo, jednak mogą oni być nosicielami, a tym samym zarażać swoje partnerki wirusem.

Gardasil stosowanie

Z informacji zawartych w ulotce leku Gardasil 9 wynika, że preparat przeznaczony jest do uodparniania osób, które ukończyły 9 rok życia. Jest on podawany w celu uodpornienia na choroby, wywoływane przez wirusa brodawczaka ludzkiego. HPV szczepienie pozwala na nabycie odporności w odniesieniu do następujących chorób: zmian przednowotworowych, a także nowotworów. Szczepionka na raka szyjki macicy, raka pochwy i sromu oraz odbytnicy, sprawdzi się doskonale również jako zabezpieczenie przeciwko brodawkom atakującym narządy płciowe, które mogą prowadzić do rozwoju kłykcin kończystych.

Gardasil przedawkowanie

W związku z tym, że lek dostępny jest jako zawiesina do wstrzykiwań, lek podawany jest z polecenia lekarza oraz na jego zlecenie. W związku z tym ryzyko przedawkowania leku jest znikome, gdyż dawka zastosowana w szczepionce jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

Gardasil w ciąży

Dotychczasowe badania przeprowadzone u kobiet ciężarnych nie wykazały jak dotąd by lek miał szkodliwe działanie na rozwijający się wewnątrz macicy płód. Nie zaobserwowano przypadków toksycznego lub deformującego działania leku, jednak grupa kobiet poddanych badaniom i obserwacji była dotychczas zbyt mała, aby można było wysnuć wnioski świadczące o bezpieczeństwie stosowania preparatu w populacji. Zaleca się, aby termin szczepienia został przełożony w czasie aż do momentu zakończenia ciąży.

Gardasil a karmienie piersią

W przypadku karmienia piersią nie odnotowano przeciwwskazań do rezygnacji ze szczepienia lub konieczności jego przełożenia. Nie trzeba również rezygnować z karmienia piersią.

Gardasil a alkohol

Nie ma informacji, które świadczyłyby o tym, że podczas przyjmowania szczepienia HPV należy zrezygnować ze spożycia alkoholu.

Gardasil opinie

Gardasil jest szczepieniem, którego skuteczność potwierdzona jest przez lekarzy ginekologów, którzy w pozytywny sposób wypowiadają się o leku, jako doskonałym zabezpieczeniu przed poważnymi konsekwencjami, jakie niesie ze sobą zakażenie wirusem brodawczaka.