Dicortineff

  1. Dicortineff co to jest
  2. Dicortineff stosowanie
  3. Dicortineff skutki uboczne
  4. Dicortineff w ciąży
  5. Dicortineff a karmienie piersią
  6. Dicortineff a alkohol

Dicortineff jest lekiem złożonym, antybiotykiem, który wykorzystywany jest w okulistyce oraz laryngologii. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwuczuleniowe.

Dicortineff co to jest

W skład leku wchodzą trzy substancje czynne: neomycyna, gramicydyna, a także fludrokortyzon octanu. Jest to lek o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym oraz przeciwuczuleniowym, dostępny w postaci kropli, ale także maści. Lek nie jest dostępny bez recepty.

Dicortineff stosowanie

W okulistyce krople do oczu dicortineff wykorzystywane są do leczenia stanów zapalnych gałek ocznych, spojówek, brzegów powiek oraz błony naczyniowej. W laryngologii krople dicortineff stosowane są w leczeniu stanów zapalnych: ucha zewnętrznego, środkowego, w przebiegu stanu zapalnego występującego po zabiegu, a także w stanach pourazowych w obrębie zewnętrznego przewodu słuchowego. Jak stosować lek dicortineff? W zależności od ustaleń lekarza krople do oczu dicortineff z antybiotykiem zazwyczaj stosowane są od 2 do 5 razy na dobę, po jednej lub dwie krople, podane bezpośrednio do worka spojówkowego. Jak stosować lek dicortineff do ucha? Najczęściej lek podawany jest od 2 do 4 razy na dobę. Krople do uszu dicortineff mogą zostać zaaplikowane bezpośrednio do przewodu słuchowego, bądź z wykorzystaniem  opatrunku. Najczęściej podawane są 2-4 krople; przy czym należy pamiętać, że po podaniu leku pacjent powinien leżeć z uchem zwróconym do góry i po zakropleniu pozostać w pozycji leżącej przez około 15 min. Istotna jest również kwestia jak długo stosować lek dicortineff? Lek stosuje się do dwóch dni od momentu ustąpienia objawów, jednakże okres ten nie powinien być dłuższy niż 7 dni. Również stosowanie leku dicortinefff dla dzieci powinno zostać ściśle określone przez lekarza prowadzącego. Po otwarciu butelki, leku nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie.

Dicortineff skutki uboczne

Zarówno krople do oczu dicortineff, jak i do ucha należy stosować ściśle według wskazań lekarza, aby nie dopuścić do przedawkowania leku. Lek może być stosowany również u dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Należy pamiętać, że każdorazowo przed zastosowaniem należy wstrząsnąć lekiem przed jego aplikacją.

Dicortineff w ciąży

Stosowanie leku dicortineff w trakcie ciąży powinno być dokładnie rozważone przez lekarza. Dopuszcza się możliwość leczenia, jednak tylko w przypadku gdy w ocenie lekarza korzyści wynikające z zastosowania leku przez matkę znacznie przewyższają zagrożenie dla płodu.

Dicortineff a karmienie piersią

Mimo, że lek dicortineff działa miejscowo, to nie zaleca się rozpoczynania bądź kontynuowania terapii u pacjentek karmiących piersią. W takiej sytuacji lekarz powinien rozważyć korzyści z kontynuowania leczenia kobiety przez pryzmat korzyści wynikających z karmienia piersią dziecka i na tej podstawie podjąć decyzję o kontynuacji bądź przerwaniu terapii.

Dicortineff a alkohol

W związku z tym, że lek dicortineff jest stosowany miejscowo, nie zaobserwowano zależności między leczeniem i spożywaniem alkoholu. Mimo wszystko warto pamiętać, że nie należy łączyć alkoholu z lekami, gdyż może on upośledzać prawidłowy przebieg terapii.

Dystrybutor na terenie Polski:Polfa Warszawa S.A.