Argosulfan

  1. Argosulfan co to jest
  2. Argosulfan stosowanie
  3. Argosulfan przedawkowanie
  4. Argosulfan w ciąży
  5. Argosulfan a karmienie piersią
  6. Argosulfan a alkohol

Argosulfan to lek, w którym wykorzystana została substancja czynna sulfatiazol. Lek dostępny jest w postaci kremu. Maść argosulfan doskonale sprawdza się w dermatologii i wenerologii. Leku nie można kupić bez recepty.

Argosulfan co to jest

Argosulfan to lek, który stosowany jest miejscowo na skórę. Substancja czynna zawarta w leku wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, a także przyspiesza gojenie, jednocześnie chroniąc ranę oparzeniową przed zakażeniem. Tworząc warstwę ochronną wpływa korzystnie na utrzymanie właściwej wilgotności.

Argosulfan stosowanie

Na co stosuje się argosulfan maść? Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce, lek doskonale sprawdzi się w leczeniu oparzeń skóry wszystkich stopni, w tym również oparzeń popromiennych. Argosulfan maść zalecany jest również w leczeniu odleżyn, a także w przewlekłych owrzodzeń podudzi, które powstają najczęściej na nogach, jako skutek nieprawidłowego przepływu krwi w żyłach. Odpowiednią dawkę leku oraz częstotliwość stosowania ustala lekarz, w zależności od przyczyny, dla której lek został zastosowany. Lek może być stosowany przez dorosłych, a także dzieci, które ukończyły 2 miesiąc życia. Krem stosowany jest zarówno na otwartą powierzchnię skóry, jak też pod opatrunkiem okluzyjnym. Jeżeli podczas stosowania leku dojdzie do wysięku, wówczas należy w pierwszej kolejności oczyścić ranę, a dopiero potem stosować lek argosulfan. Producent zastrzega, że preparatu nie wolno stosować u wcześniaków, a także niemowląt, które nie ukończyły 2 miesiąca życia. Lekarz określi również jak długo można stosować argosulfan krem. Podczas długotrwałej terapii należy pamiętać o regularnym kontrolowaniu morfologii krwi, gdyż może on wywoływać niedokrwistość.

Argosulfan przedawkowanie

Maść na oparzenia argosulfan należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli dojdzie do przedawkowania leku lub jego połknięcia, wówczas należy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza bądź udać się do najbliższego szpitala.

Argosulfan w ciąży

Podczas ciąży nie zaleca się stosowania leku argosulfan chyba, że jest to konieczne, a korzyści dla matki wynikające z zastosowania kremu są znacznie wyższe niż ryzyko dla płodu.

Argosulfan a karmienie piersią

Podczas karmienia piersią przeciwskazane jest stosowanie leku argosulfan.

Argosulfan a alkohol

Nie ma jednoznacznych danych, które zakazywałyby spożywania alkoholu podczas stosowania preparatu argosulfan.

Dystrybucja na terenie Polski:Bausch Health Companies Inc.