Szanowni Państwo,
informujemy, że na ten moment wszystkie terminy szczepień zostały zajęte. Dostępność do wizyt szczepiennych jest uzależniona od liczby szczepionek, które otrzymują nasze centra medyczne. Kolejne wizyty będą na bieżąco udostępniane wraz z pojawieniem się kolejnych dostaw szczepionek. Zachęcamy, aby sprawdzać dostępne terminy szczepień na Internetowym Koncie Pacjenta.
Miło nam poinformować, że Medicover Polska uczestniczy w procesie szczepień przeciwko COVID-19. 40 naszych centrów medycznych (poza Centrum Medicover Tarchomin w Warszawie oraz placówkami przyzakładowymi) zostało zakwalifikowanych do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 ogłoszonego przez Rząd. W praktyce oznacza to, że każdy pacjent, niezależnie od tego czy posiada abonament w Medicover czy nie, będzie mógł wybrać placówkę Medicover jako miejsce do zaszczepienia. Zarówno szczepionka, jak i wizyta szczepienna/kwalifikacja są bezpłatne dla każdego pacjenta. Proces szczepień pacjentów będzie prowadzony zgodnie z kolejnością szczepień ogłoszoną przez Rząd. O dalszych etapach i procesie realizacji szczepień będziemy informować Państwa po uzyskaniu szczegółowych informacji ze strony Rządu. Przypominamy, że aktualne informacje na temat szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne są na dedykowanej stronie: gov.pl/szczepimysie. Pobierz kwestionariusz, wypełnij i zabierz ze sobą na wizytę szczepienną w Centrum Medicover. |
![]() |
![]() |
![]() |
Spis treści:
- Szczepienia przeciwko COVID-19
- Kiedy szczepionka na COVID-19?
- COVID-19 - gdzie i jak się zaszczepić?
- Jak przygotować się do szczepienia na koronawirusa?
- Czy szczepionka na COVID-19 jest płatna?
- Czy szczepienie na koronawirusa będzie obowiązkowe?
- Kto opracował szczepionkę przeciw nowemu koronawirusowi?
- Co powinniśmy wiedzieć na temat szczepienia na COVID-19?
Szczepienia COVID-19. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Szczepienia przeciwko COVID-19
Od początku pandemii badacze z całego świata intensywnie pracowali nad stworzeniem szczepionki. Wiele osób obawiało się, że tempo powstania szczepionki na COVID-19 było zbyt szybkie, aby dokładnie ocenić jej bezpieczeństwo i skuteczność.
Wiele prac, badawczych i legislacyjnych, prowadzono jednocześnie, a agencje odpowiedzialne za dopuszczanie leków na rynek (jak europejska EMA czy amerykańskie FDA) pozwalały na dostarczanie dokumentów partiami. Ponadto skrócono wiele urzędowych terminów potrzebnych do złożenia odpowiednich dokumentów czy wydania opinii. Jednak mimo pewnych przyspieszeń, nie zrezygnowano ze standardowych procedur związanych z jakością, bezpieczeństwem i skutecznością szczepionki – te same fazy badań klinicznych i procedury co przy standardowej szczepionce zostały przeprowadzone w krótszym czasie. Więcej dowiesz się na: https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/covid-19-vaccines-development-evaluation-approval-monitoring.
Po przeprowadzeniu badań klinicznych szczepionka musi zostać zatwierdzona przed odpowiednie instytucje (np. EMA, FDA) przed wprowadzeniem jej do obrotu.