Echo serca w Gdańsku - polecane placówki, lekarze

Badanie echo serca to bezpieczna i bezbolesna metoda diagnostyczna, którą można powtarzać wielokrotnie. Lekarze chętnie sięgają po możliwości, jakie ze sobą niesie, aby skutecznie diagnozować, leczyć i monitorować postępy terapii. Kiedy wykonać echo serca i w jaki sposób prawidłowo przygotować się do echokardiografii? Sprawdź cenę usługi i zobacz lokalizacje placówek wykonujących ocenę pracy serca. 
Echo serca w Gdańsku - sprawdź dostępność badania w różnych placówkach. 

Echo serca w Gdańsku - wszystkie lokalizacje 
SPRAWDŹ >>

Echo serca Gdańsk - kiedy wykonywać

Echo serca jest badaniem obrazowym, które przeprowadzane jest głównie ze względów kardiologicznych. Wśród najczęściej wymienianych symptomów, które mogą świadczyć o tym, że z sercem dzieje się coś niepokojącego, należy wymienić m.in.:

Decyzja o przeprowadzeniu badania podejmowana jest m.in. w sytuacji, gdy lekarz kardiolog podejrzewa wady serca (wrodzone lub nabyte) lub inne patologiczne zmiany w mięśniu sercowym, jak np. guz, tętniak, stany zapalne wsierdzia. Badanie pomaga monitorować skuteczność terapii prowadzonej w związku z niewydolnością serca, chorobami aorty i zatorowością płucną. Ponadto echo serca zaleca się wykonywać w przebiegu różnych schorzeń przewlekłych, takich jak nadciśnienie tętnicze oraz u osób zaklasyfikowanych do tzw. grupy ryzyka, czyli w sytuacji, gdy pacjent jest szczególnie narażony na rozwój chorób sercowo-naczyniowych, np. ze względu na predyspozycje genetyczne czy przyjmowane leki. 

Czy echo serca wymaga przygotowania

Echo serca przeprowadzane jest w kilku wariantach. Najbardziej popularne i najczęściej wykonywane jest badanie przezklatkowe, w którym lekarz prowadzi głowicę bezpośrednio na skórze pacjenta. Jest to klasyczne badanie USG, które nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Warto jednak zadbać o wygodny ubiór, ponieważ do badania echo serca należy rozebrać się od pasa w górę.

Kto może zlecić echo serca?

Echo serca jest badaniem, które może zostać zlecone przede wszystkim przez kardiologa. Realizowane jest u osób zmagających się z chorobami i wadami serca lub z podejrzeniem tych chorób. Ponadto decyzję o konieczności wykonania USG serca podjąć mogą również inni specjaliści. Należy pamiętać, że powikłania sercowo-naczyniowe mogą być konsekwencją innych chorób, w tym nerek lub płuc.


Przeczytaj także: Pakiet diagnostyki kardiologicznej


Badanie echo serca Gdańsk - polecani specjaliści

Gdzie zrobić echo serca w Gdańsku?

Echo serca w Gdańsku wykonać można w placówkach, zlokalizowanych w następujących lokalizacjach: 

Echo serca Gdańsk - mapa placówek

W poszukiwaniu badania echo serca w Gdańsku warto zwrócić uwagę na mapę placówek medycznych oferujących tę usługę. Centrum medyczne, specjalizujące się w diagnozie serca i naczyń, często prezentuje na swojej stronie internetowej dokładną mapę, na której można łatwo znaleźć najbliższą placówkę. Aby umówić wizytę, wystarczy jedno kliknięcie, co znacząco ułatwia dostęp do polecanych specjalistów w danej miejscowości.

Czy wynik echo serca jest od razu?

Jedną z największych zalet badania echo serca jest to, że jest ono prowadzone w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że lekarz już podczas jego wykonywania uzyskuje informacje niezbędne do przygotowania formalnego opisu. Podsumowanie badania wraz ze zdjęciami przekazywane jest pacjentowi tuż po zakończeniu procedury medycznej.

Ile kosztuje echo serca w 2024?

Koszt wykonania echo serca w Gdańsku w 2024 roku uzależniony jest od cennika, który obowiązuje w wybranej placówce medycznej. Na terenie Gdańska jest to wydatek rozpoczynający się od 270 zł. 

Dowiedz się więcej

Badania bez skierowania- lista, cennik, gdzie wykonać

https://www.medicover.pl/badania/bez-skierowania/

Badanie elektrofizjologiczne serca

https://www.medicover.pl/szpital/badanie-elektrofizjologiczne-serca/

Nadciśnienie tętnicze - przyczyny, objawy i leczenie

https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/nadcisnienie-tetnicze-przyczyny-objawy-i-leczenie,6222,n,192

Prezentowanych informacji o charakterze medycznym nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz indywidualnie, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję w porozumieniu z pacjentem. W przypadku chęci realizacji badań nieobjętych wskazaniami lekarskimi, pacjent ma możliwość ich odpłatnego wykonania. Należy potwierdzić przy zakupie badania szczegóły do jego przygotowania.
Data dodania 07.03.2024
Data ostatniej aktualizacji 07.03.2024