Poltram combo

poltram-combo-opis-leku

Postać

tabletki powlekane

Dostępność

na receptę

Substancja czynna

tramadol, paracetamol

Wskazania

ból o umiarkowanym lub dużym nasileniu

  1. Poltram combo co to jest
  2. Możliwe skutki uboczne
  3. Uzależnienie od preparatu
  4. Poltram combo w ciąży

Poltram combo co to jest

Poltram combo to tabletki powlekane stosowane na ból o różnym podłożu, o umiarkowanym bądź silnym natężeniu. Lek zawiera dwie substancje czynne - tramadol oraz paracetamol. Poltram combo jest dostępny na receptę. W aptekach sprzedawane są opakowania leku po:

  • 10 tabletek,
  • 20 tabletek,
  • 30 tabletek,
  • 60 tabletek,
  • 90 tabletek.

Na co stosować Poltram Combo?

Tabletki wykorzystuje się w celu leczenia objawowego bólu o umiarkowanym lub dużym nasileniu, jednak należy stosować je tylko wtedy, gdy konieczne jest przyjmowanie tramadolu łącznie z paracetamolem. Lek może być podawany pacjentom dorosłym i młodzieży powyżej 12 roku życia.

Pełny skład preparatu

Jedna tabletka powlekana Poltram Combo zawiera 37,5 mg chlorowodorku tramadolu i 325 mg paracetamolu.
Substancje pomocnicze zawarte w rdzeniu tabletki: skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza (6 mPa·s), makrogol 400, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Kiedy nie stosować tego leku

Leku Poltram Combo nie należy stosować u pacjentów, którzy są:

  • uczuleni na którykolwiek składnik preparatu,
  • w stanach zatrucia alkoholem lub lekami nasennymi,
  • chorzy na ciężką niewydolność wątroby,
  • chorzy na padaczkę oporna na leczenie,
  • w trakcie terapii inhibitorami MAO, a także do dwóch tygodni po zakończeniu ich przyjmowania.

 

Możliwe skutki uboczne

Poltram combo, jak każdy lek, u niektórych pacjentów może wywoływać działania niepożądane. Są one wymieniane w zależności od częstotliwości występowania. Wśród najczęściej występujących wskazuje się: nudności, senność, bóle i zawroty głowy, ale także wymioty, zaburzenia trawienia, suchość w jamie ustnej, nadmierne pocenie, świąd, dezorientacja, zaburzenia snu czy nastroju. Połączenie poltram combo z alkoholem jest niedozwolone przez producenta. Połączenie leku poltram combo i alkoholu może nasilać występowanie działań niepożądanych.

Uzależnienie od preparatu

Poltram combo może powodować uzaleźnienie. Jest to lek, w którego składzie znajduje się tramadol. Jest on opioidem, który przy długim stosowaniu może wywoływać uzależnienie, o działaniu ośrodkowym - nieselektywnym. Tramadol nie wywołuje poważnych skutków ubocznych w obrębie układu oddechowego, pokarmowego czy krążenia, tak jak ma to miejsce w przypadku morfiny.

Poltram combo w ciąży

U kobiet ciężarnych konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, jednak producent zaznacza, że ciąża oraz karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do zażywania leku. W okresie ciąży nie należy stosować leków bez wcześniejszej konsultacji.

Dystrybutor na terenie Polski: www.polpharma.pl

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i nie może zastąpić przeczytania ulotki leku ani wizyty u lekarza. Zawsze przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

×
Zarezerwuj i odbierz
Wybierz opakowanie
  • #