Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny

Fundacja Medicover partnerem IOP – Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny


Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku


Interwencyjny Ośrodek PreadopcyjnyFundacja Medicover przy wsparciu Grupy Medicover objęła patronatem Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku, unikalną w skali kraju organizację pożytku publicznego. Placówka istnieje od 10 lat i przez cały okres swojej działalności pomogła ok. 900 niemowlętom, które dzięki szczególnej trosce oraz zaangażowaniu wielu osób znalazły rodzinę adopcyjną lub nowy dom zastępczy albo zostały oddane rodzinom biologicznym po ustaniu sytuacji kryzysowej. IOP nie tylko pomaga dzieciom, zapewniając to, czego najbardziej potrzebują: ciepło, troskę, własne łóżeczko, pomoc medyczną, rehabilitację, ale też znajduje im bezpieczny dom. Placówka współpracuje z ośrodkami adopcyjnymi, rodzinami adopcyjnymi, sądami, administracją samorządową i innymi instytucjami, którym los dzieci nie jest obojętny. IPO jest wyjątkowe, gdyż jako jeden z nielicznych ośrodków wykonuje pełne badania diagnostyczne, by móc ocenić stan zdrowia noworodków trafiających pod opiekę IOP. 

   

Badania dzieci

Interwencyjny Ośrodek PreadopcyjnyOd 2 kwietnia br. laboratoria Synevo należące do Grupy Medicover przeprowadzają kompleksowe badania dzieci bezpłatnie. Ze względu na brak informacji o rodzinie i pokoleniowych tendencjach zdrowotnych  dzieci wymagają pełnej diagnozy. Dzisiejsza medycyna i badania laboratoryjne pozwalają odpowiedzieć na wiele pytań. Dzięki badaniom Laboratoriów Synevo rodzice adopcyjni mają świadomość, w jakim stanie zdrowia jest dziecko, które przyjmują do swojej rodziny. Regularnie przeprowadzamy standardowe badania, takie jak badania krwi, moczu, badania na obecność HIV, badania na obecność toxoplazmozy i inne. Ponadto, jeżeli wymaga tego stan dziecka,  wykonujemy szereg dodatkowych badań. Roczny koszt wykonywanych badań to ok. 30 000 PLN. Dzięki zaoszczędzonym w ten sposób środkom, placówka może rozwijać swoją działalność, inwestować w niezbędny dla dzieci sprzęt do rehabilitacji, w środki codziennej potrzeby. 

Ogródek Nadziei

Fundacja Medicover wraz z partnerami ufundowała dla IOP „Ogródek Nadziei”. Jest to miejsce, które ma dać dzieciom radość i przynieść ukojenie w kolorowym otoczeniu. Gdy przybyliśmy do ośrodka zastaliśmy szary krajobraz nadszarpnięty zębem czasu. Posadzka wymagała szybkiej interwencji i nie pozwalała na zabawę dzieci na świeżym powietrzu.  Postanowiliśmy pomóc i stworzyliśmy koncepcję od podstaw. Został przygotowany projekt architektoniczny, który następnie zaaprobowała Pani Dyrektor IOP Dorota Polańska. Firmy, które do tej pory współpracowały przy tworzeniu placówek Medicover, włączyły się do akcji i albo zrezygnowały całkowicie ze swojego wynagrodzenia i wykonały pracę pro bono, albo obniżyły cenę do kosztów materiałów. 

Dzięki wspólnej pracy i działaniu udało się całkowicie odmienić krajobraz i zbudować przytulne, tęczowe miejsce, w którym każdy niezależnie czy mały czy duży czuje się dobrze i bezpiecznie. Razem tworzymy piękniejszy i lepszy świat! 

Akcja dla Wolontariuszy

 

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny

2 czerwca z okazji dnia dziecka wraz z wolontariuszami Medicover i Partnerami Akcji spotkaliśmy się w ośrodku by dokończyć prace i oficjalnie podziękować Pani Dorocie Polańskiej za zaufanie.

Do naszych zadań należało posadzenie kwiatów w donicach, poskładanie mebli, przywiercenie i umiejscowienie ostatnich elementów dekoracyjnych, posprzątanie otoczenia. Była to bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzona sobota. Wszyscy po zakończonej pracy cieszyli się, że mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu i dać coś od siebie dla innych. Dziękujemy za Wasze wsparcie i za Wasze serca. Wolontariusze są sercem Fundacji Medicover to dzięki nim możemy realizować projekty, dzięki którym świat staje się lepszy.

W Akcji wzięło udział: 20 wolontariuszy. Byli to zarówno pracownicy Medicover jak i partnerzy Fundacji. Łączna wartość inwestycji: ok. 50 000 PLN (w tym 20 000 PLN pozyskanych w działalności pro bono partnerów). Dziękujemy za pomoc i wspieranie naszych działań zarówno poprzez zaangażowanie osobiste jak i dostarczanie materiałów, wiedzy i wsparcie finansowe.

Razem możemy więcej!

 

 

Fundacja Medicover partnerem Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego